Aircraft Airplane Aviation 615060

Як побороти аерофобію? 

Літак — найбезпечніший транспортний засіб

Для початку важливо зрозуміти і усвідомити, що переліт — це найбезпечніший спосіб дістатися куди-небудь. Кожні 5 секунд у світі благополучно приземляється черговий літак з десятків тисяч рейсів. А в повітрі в дану хвилину знаходиться близько мільйона людей.
Не варто забувати, що перед кожним вильотом літак проходить складну технічну перевірку, і будь-яка аварія — це, як правило, сукупність відразу декількох факторів, а не випадковість. Не кажучи вже про те, що є механізми запобігання багатьох неполадок, які дозволяють контролювати ситуацію під час польоту.

 • Вологі долоні, тремтіння в ногах, прискорене серцебиття, переривчастий подих — лише деякі симптоми, які часто супроводжують пасажирів при заході на борт, зльоті та посадці, і вони вважаються нормою. Але для деяких людей це куди більший стрес: підвищується тиск або температура тіла, можуть виникнути нудота і блювота, неконтрольовані напади паніки і навіть втрата свідомості.
  Все це викликано 4 основними страхами:
  🔹 боязнь механічної поломки під час польоту;
  🔹 страх перельоту в несприятливих погодних умовах;
  🔹 боязнь несправності літака або некомпетентності пілота під час зльоту / посадки;
  🔹 страх перельоту над водою;

1. Вимкніть фантазію
Велика частина стресів і переживань народжуються з вини нашої бурхливої ​​уяви. Людям властиво в будь-якій ситуації побоюватися гірших наслідків та тільки про них і думати. Так от, перше, що необхідно зробити — це вимкнути політ фантазії, не «накручувати» себе і зайняти думки, наприклад, тим, що необхідно зробити по прильоту, або віддатися мріям про майбутній відпочинок.

2. Летіть вночі, попередньо гарненько стомившись
Як правило, в дні перед вильотом ми всі намагаємося закінчити безліч важливих справ, зібрати валізи, щось докупити, не виключена біганина з документами і т. д.. Вся ця метушня відбирає масу сил, а тому переліт, особливо якщо він тривалий, стане відмінним способом «перевести подих», відпочити і навіть відіспатися.
Відмінним рішенням стануть нічні перельоти.

3. Відволічіться
І тут є маса способів, як це зробити. Головні з них:
🔹 робота: як правило, це ліки від усіх хвороб, оскільки, виконуючи завдання, ми повністю занурюємося в справу і можемо навіть забути де ми та що потрібно хвилюватись.
🔹 для душі: візьміть з собою захоплюючу книгу, яку давно мріяли прочитати, або скачайте фільм/серіал, до якого не доходили руки, або ж навпаки, добру стару історію, яка вас завжди вміла порадувати і заспокоїти; включіть улюблену музику. Можете навіть завчасно скласти собі заспокійливий плейлист!
🔹 ігри: на борту літака мало хто це практикує, а даремно: коли прокидається азарт, думки про погане відразу випаровуються. Зрозуміло, можливостей для активних ігор немає, але компактні настільні або ж старі добрі ігри «на папірці» вас можуть відволікти і розвеселити. До того ж чимало ігор можна завантажити на свій гаджет!

4. Спілкуйтеся
Якщо неможливо впоратися з проблемою, то розкажіть про неї, і вам стане набагато легше — хороша бесіда володіє відмінним заспокійливим ефектом. Ідеально, якщо ви летите з кимось із знайомих або близьких людей, тоді не доведеться турбувати сусідів, та й взагалі набагато спокійніше.

5. Їжте
Люди діляться на 2 типи: одні в нападі паніки з’їдають все, що бачать навколо, у інших же апетит повністю відсутній. У будь-якому випадку необхідно знати, що при голодному шлунку паніка посилюється. Навіть якщо ви не любите їсти в дорозі або розраховуєте на обід від авіакомпанії, краще покладіть в сумку хоч трохи улюблених ласощів — вони підвищать настрій і заспокоять.

6. Забезпечте собі максимальний комфорт
У всьому. Одягніть зручний одяг, візьміть подушку, заховайте сумки наверх, якщо трохи мерзнете, попросіть у стюардеси ковдру. Виходячи зі своїх потреб, а також можливостей, вибирайте максимально зручне для себе місце в салоні. Якщо з вами летять діти, які також переживають і бояться літати, візьміть з собою їх улюблену іграшку.
Пасажирам з підвищеним рівнем стресу рекомендується використання спеціальних ліків.

7. Заспокійливі і снодійні препарати
Про будь-які препарати, які ви збираєтеся вживати перед або під час посадки на рейс, необхідно проконсультуватися з лікарем. Багато лікарських засобів мають досить нетривалий заспокійливий ефект, а по його закінченні паніка і стрес стають ще сильнішими, ніж були раніше.
Пасажирам з підвищеною схильністю до стресів в першу чергу необхідно звернутися до лікаря, який зможе призначити індивідуальні препарати, здатні заспокоїти нервову систему, подолати тремтіння і уникнути підвищення температури, рясного потовиділення й інших неприємних симптомів.
Крім цього також рекомендується:
🔹 сісти у крила літака, де найменше відчувається рух;
🔹 регулярно включати над собою вентилятор, щоб циркулювало чисте, прохолодне повітря;
🔹 не вживати на борту їжу, якій властиві різкі запахи або ж незвичні для вас смакові властивості;
🔹 пити більше простої мінеральної води.

Важливо пам’ятати, що головний ворог у боротьбі зі страхом — це ваша фантазія. Постарайтеся зайняти її чимось більш цікавим, і тоді переліт як мінімум пройде спокійно, а в кращому випадку ви навіть зможете отримаєте від нього задоволення!

І нехай Ваш політ буде завжди комфортним і безпечним.

РусскийУкраїнська