Nesebr

Визначні та цікаві місця Несебра (Болгарія)

Як туристичний центр місто почало розвиватися тільки в XX столітті. Сьогодні тут є все для спокійного сімейного відпочинку: затишні пляжі, старовинна архітектура, гостинні таверни і кафе, сувенірні лавки з виробами місцевих майстрів.
Недалеко від Несебра розташовується знаменитий Сонячний Берег. У наші дні він перетворився в сучасний курорт, який щороку приймає сотні тисяч туристів з різних країн Європи.

Найцікавіші та визначні місця:

Старе місто. Старі квартали міста знаходяться на невеликому півострові, з’єднаному з новою частиною Несебра за допомогою моста. У X столітті до нашої ери тут була заснована перша фракійска колонія. Потім на території Болгарії господарювали римляни, візантійці і турки. Найкраще в Старому місті збереглися будівлі з фундаментами, побудованими в османський період, а також споруди XVIII століття.

Вітряк. Млин розташована на перешийку, що з’єднує Старе місто і сучасну частину Несебра. Сама конструкція виконана з дерева і укріплена на кам’яній основі, що залишилася від візантійської церкви. Млин вважається символом міста, сюди часто приходять туристи під час прогулянок. Вона складається з трьох поверхів: на першому зберігали борошно, на другому проживала сім’я мірошника, а на третьому знаходилися механізми жорен.

Західна кріпосна стіна. Західна стіна — це все, що залишилося від колись потужної оборонної системи міста. Невелика ділянка простягнулася приблизно на 100 метрів, у висоту конструкція досягає 8 метрів. Навколишня територія облагороджена і доглянута, тому тут приємно гуляти і насолоджуватися видом околиць. Вважається, що стіну звели в період Раннього Середньовіччя і кілька разів реставрували.

Візантійські терми. Це античні лазні в класичному стилі. Споруджено в VI столітті, за правління імператора Юсініаном I. Вода в них надходила через водопровід, який на той час був прокладений через все місто.
На сьогоднішній день на розвалини заборонено вилазити, втім фото біля них зробити вдасться.

Гавань. Гавань в Старому Несебрі є улюбленою метою туристів з фотокамерами. Розташована праворуч від руїн старих міських стін, які були зведені в візантійську епоху. Встановлені лавки — тут приємно відпочити після прогулянок по місту.

Церкви Несебра. Несебр славиться своїми храмами, зведеними в різні історичні періоди. Серед інших можна відзначити Церкву Св. Параскеви XII століття, напівзруйновану Церкву Святих Архангелів Михаїла та Гавриїла — об’єкт ЮНЕСКО, Церкву Св. Стефана, побудовану в XI столітті, а також Церкву Христа-Пантократора — один з найвідоміших і добре збережених міських храмів часів Середньовіччя.

Археологічний музей. Музей археології знаходиться біля входу в Старе місто. Він відкрився в 1994 році. Значна експозиція займає чотири поверхи і складається з предметів, що належать фракійському, римському і візантійському історичним періодам. Тут відвідувачі зможуть оглянути колекції ікон, посуду, прикрас, монет, корабельного приладдя, а також статуї (вірніше те, що від них залишилося) і стародавні поховальні плити.

Етнографічний музей. Експозиція розташовується в міській садибі XIX століття, яка раніше належала заможному купцеві. Кожна кімната будинку присвячена окремій тематиці. Тут виставляються меблі, предмети побуту, інструменти ремісників, домашнє начиння, одяг, текстиль і ще багато цікавих експонатів, що відносяться до побуту і культури місцевих жителів. На вулиці перед будівлею музею під час свят нерідко виступають фольклорні ансамблі.

Міні-аквапарк «Pirates of Caribbean». Згідно своїй назві, аквапарк оформлений в піратській тематиці. Тут є величезний фрегат, скриня зі скарбами і чаруючий всіх дітей спостережний пункт на вишці. Площа закладу невелика, в основному водні атракціони розроблялися для маленьких гостей. Після відвідин парку для відновлення сил можна піти в місцевий ресторан «Чорна перлина».

Аквапарк «Aqua Paradise». Найбільший в Болгарії аквапарк площею понад 30 тис. м². На його території знаходяться кілька десятків гірок, розрахованих на дорослих і дітей. Крім водних атракціонів, є стіна для скелелазіння і басейн з трамплінами. Парк відкрився в 2006 році. Його відрізняють підвищена безпека і комфортна для туристів інфраструктура, яка включає зони відпочинку, ресторан і бар.

Південний пляж. Піщана смуга на березі Чорного моря, розташована неподалік від селища Радвіл. Через те, що пляж знаходиться за межами затоки, тут досить часто бувають хвилі. Територія ділиться на платну, де в високий сезон можуть попросити гроші за вхід, і безкоштовну зону. Незаперечні переваги Південного пляжу — приємний золотистий пісок, чисте море і невелика глибина.

Амфітеатр. Серед численних пам’яток старовини в історичній частині Несебра на окрему увагу заслуговує старовинний амфітеатр, який розташований в безпосередній близькості від міського порту. Він є справжньою окрасою цієї частини міста і гармонійно вписується в навколишній ландшафт.

Порт. Порт в Старому Несебрі — це невеликий морський порт, послугами якого користуються місцеві рибалки, і організатори різних водних екскурсій. Він являє собою ділянку набережної, пристосований для швартування човнів і невеликих суден, з двома пірсами, що утворюють маленьку захищену від сильних хвиль бухту. Тут вас можуть підвезти до сусіднього Сонячного Берега всього за 10 левів (ціна вказана станом на вересень 2018).

Сонячний Берег. Найбільший морський курорт Болгарії, розташований на сході країни. Несебр знаходиться зовсім неподалік від його гостинних пляжів. Інфраструктура місця склалася ще в 1960-і рр. Якщо дивитися на сучасний вигляд Сонячного Берега, то тут все ще можна побачити готелі радянських часів, але нових сучасних будівель все ж більше. За чистоту і якість пляжів курорт нагороджений престижним Блакитним прапором.

Лунапарк. Лунапарк знаходиться на вулиці Хана Крума в новій частині міста Несебра, у міській набережній. Парк можна впізнати по великому білому намету, а в вечірній час він буквально загоряється вогнями так яскраво, що не помітити його буде просто неможливо.
Вхід на територію лунапарку безкоштовний, вартість атракціонів не перевищує декількох левів. Тут є каруселі для маленьких і для старших діток, акумуляторні машинки, гірки, розважальні програми для всієї сім’ї, катання на поні, тир і багато іншого.

РусскийУкраїнська