1539678721 1463644804 828233  Palanok

Подорож Закарпатськими замками

Закарпатська область вражає яскравим колоритом, теплою атмосферою і заворожує неймовірними краєвидами. Саме в Закарпатті зберігаються, колись, архітектурні перлини України — замки.

Замок Паланок

Історія замку Паланок, до будівництва якого вже в XI ст. доклав руку угорський король Ласло І, – це, перш за все, історія стійкості його захисників на чолі з княгинею Зріні, що два роки трималися в облозі австрійських військ. Паланок – одна з найбільш неприступних фортець середньовічної Європи, головна в’язниця Австро-Угорщини і свідок надзвичайно романтичної історії кохання.
Адреса: Мукачево, вул. Графа фон Шенборна, 42.

Сент-Міклош


Романтичний Сент-Міклош, що на відстані всього 10 кілометрів від Мукачева, зберігає середньовічну історію кохання княгині Ілони Зріні та ватажка повстанців Імре Текелі, що зіграли тут весілля. Не менш цікава історія нового часу – про те, як наполегливий художник Йосип Бартош став першим орендарем замку в Україні і вдихнув у нього нове життя. Сьогодні тут проводять фотосесії, виставки, концерти та головну подію – міжнародний фестиваль середньовічної культури «Срібний Татош».
Адреса: Чинадієво, вул. Волошина, 53б.

Середнянський замок

Середнянський замок XII століття – єдиний замок войовничих ченців-тамплієрів на території сучасної України. Містичні залишки трирівневої квадратної вежі-донжон, яку ченці використовували як митний пункт, і сьогодні вражають величчю.
Адреса: Середнє, вул. Замкова.

Ужгородський замок-музей

Ужгородський замок-музей – бездоганно збережений форт з тисячолітньою історією, у стінах якого сьогодні функціонує Обласний краєзнавчий музей з багатою експозицією. Тут варто замовити екскурсію і послухати міфи про посланця богів Турула і Геракла, сили якого живили закарпатські термальні води. До речі, поблизу – автентичне кафе-музей «Під замком». В інтер’єрі – багато речей-експонатів першої третини ХХ ст. Пригощають стравами української та європейської кухонь та закарпатським вином.
Адреса: Ужгород, вул. Капітульна, 33.

Невицький замок

До Невицького замку, його збережених стін і ровів неподалік Ужгорода, веде серпантин. Навіть у напівзруйнованому стані форт вражає колишньою величчю, а вид на захід, який відкривається з замкової гори, стане довершеним завершенням насиченого дня.
Адреса: Ужгородський р-н, Невицьке.

РусскийУкраїнська