Hms Excursion Norkeling Trip To Ras Mohamed National Par 5897 IMG

Національний заповідник Рас-Мохаммед — гордість Єгипту!

заповідник Рас-Мохаммед

У 1989 році був створений перший єгипетський національний заповідник Рас-Мохаммед, що в перекладі з арабської означає «голова Мохаммеда». Заповідник витягнувся уздовж південної берегової лінії Синайського півострова і знаходиться в 25 км від Шарм-ель-Шейха.

заповідник Рас-Мохаммед

Це мальовниче місце, скорило колись самого Жак Ів Кусто, зазнало світової популярністі через дивовижні коралові рифи і безлічі інших унікальних природних пам’яток Сухопутної фауни. Тут зимують перелітні птахи, в тому числі білі лелеки, водяться лисиці, газелі, різні види рептилій.

заповідник Рас-Мохаммед

Тут представлені п’ять екосистем:

  • пустельна,
  • лагунна,
  • прибережна,
  • коралова
  • морська.

Ви побачите незвичайну красу пустелі і чарівний Магічний залив — озеро Бажань, вода в якому близька за складом і лікувальними властивостями до води Мертвого моря, подивіться в товщу георазлому від стародавнього землетрусу.

Добравшись до мангрового гаю (який вже сама по собі — чудо природи), Вам здасться, що сіра земля навколо дерев просто потріскалася. Але, варто зробити один крок, як земля почне рухатися і розбігатися!

крабовий рай в заповіднику Рас-Мохаммед

Сотні маленьких крабів облюбували солону землю в гаю вже дуже давно. Вони живуть тут цілими родинами, далеко від людей, лише час від часу з’являючись туристам.

Мангрові дерева. На вигляд вони непоказні, але опріснюють морську воду і відкладає сіль на листках. Крім того, їх крона — притулок для птахів, в гаях численні гнізда з пташенятами.

заповідник Рас-Мохаммед

Солоне озеро. Магічна затока. Концентрація солі в водах цієї затоки в 2 рази вище, ніж в Мертвому морі. Вода і грязі надають лікувальну дію на організм. Температура води в Червоному морі біля берегів заповідника ніколи не опускається нижче 22-24 градусів (грудень-лютий), а в липні-серпні досягає 28-29 градусів.

Підводний світ тут відрізняється особливою красою. Корали різних кольорів, кришталева чистота і рідкісні морські мешканці — все це Рас-Мохаммед!

підводний світ заповідника Рас-Мохаммед

РусскийУкраїнська