Italy Houses Coast 483326

Місця, які змусять Вас закохатися в Венецію

Чарівна і така дивна — одночасно помпезна і старовинна — Венеція зводить з розуму. Тут хочеться бути закоханим або негайно потрапити під стрілу Амура, безперестанку цілуватися і ходити в обнімку по найвужчим вуличкам.
Це місто входить, здається, в усі «топи» і списки місць в світі, де варто побувати. Туристам же важливо знати одне: Венеція — справжнє місто-пам’ятник, де абсолютно будь-яка будівля може претендувати на звання історичної. Тому не дивно, що вся стара частина міста і її лагуна включені до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

1. Гранд-канал

Гранд-канал

✔ Відвідати Венецію і не побачити Гранд-канал просто неможливо — це найбільший з її каналів, який перетинає все місто. На його берегах розташовані найкрасивіші будівлі і знамениті палаццо: Ка-д’Оро і Барбаріго.
✔ Гранд-канал починається біля залізничного вокзалу Венеції, а закінчується біля будівлі митниці. Найкращий спосіб оглянути всю красу міста з води — покататися на річковому трамвайчику (вапоретто).
✔ Ціна квитка на одну поїздку в вапоретто — 7€ , але можна купити проїзний на 12, 24, 36, 48 або 72 години (коштують 18€, 20€, 25€,  30€ і  35€ відповідно). Або, якщо Вам ще немає 30 років, Ви можете придбати Rolling Venice Card, яка дає право купити проїзний на 72 години за 18€, замість 35€ (сама Rolling Venice Card коштує 4€).

2. Собор Сан-Марко

Собор Сан-Марко

✔ Один з найпопулярніших соборів Венеції. Велична візантійська архітектура, ажурні портали і колони, витончені купола — будівля вражає своєю монументальністю і легкістю одночасно.
✔ Усередині собор такий же цікавий, як і зовні. Тут зберігаються мощі апостола Марка, покровителя міста, а ще тут можна побачити багато предметів мистецтва, привезені до Венеції ще за часів хрестових походів.
✔ Головна цінність — золотий вівтар (Pala D`Oro) з 80 ікон, прикрашених золотом і дорогоцінним камінням. На його виготовлення пішло майже п’ять століть!

3. Площа Сан-Марко

Площа Сан-Марко

✔ Після того як відвідали величний Сан-Марко, обов’язково прогуляйтеся по одній з найкрасивіших венеціанських площ — тезці знаменитого собору.
✔ Крім голубів, площа відома тим, що по периметру її оточують суцільно історичні будівлі. Палац дожів, дзвіниця, колони Святого Марка і Святого Теодора, собор, бібліотека. За кількістю пам’яток одна площа Святого Марка дасть фору цілому європейському містечку.
✔ Дістатися сюди від вокзалу Санта-Лючія можна на річковому трамваї №1 (напрямок Lido), зупинка San Marco.

4. Галерея Академії

Галерея Академії

✔ Венеція, ніби величезна скарбниця, повна творів мистецтва і архітектури. З шедеврами мистецтва найкраще знайомитися в Галереї Академії.
✔ Тут зібрана найбільша колекція полотен венеціанських художників XIII-XVIII століть: Тиціана, Тінторетто, Тьєполо та багатьох інших. Та й сам будинок галереї — вона розташована в церкві Санта-Марія делла Каріта — вартий уваги.
✔ У День Святого Валентина музей надає один безкоштовний квиток для пари відвідувачів. У Міжнародний жіночий день для всіх жінок вхід вільний.

5. Палац дожів

Палац дожів

✔ Цей палац колишня резиденція венеціанського уряду, сьогодні він приваблює туристів багатими інтер’єрами, величними залами і, звичайно ж, величезною кількістю шедеврів живопису і не тільки (наприклад, Зал Карт, прикрашений старовинними картами ручної роботи, Золоті Сходи або Зал Сенату, де стіни розписані великими італійськими художниками).
✔ Щоб відвідати палац, Ви можете купити combined ticket — з ним Ви отримаєте доступ ще й в Museo Correr, Museo Archeologico і Biblioteka Nezionale Marciana. Коштує він 19€ (діти до 5 років — безкоштовно). Квиток дійсний 3 місяці від дня покупки, але може бути використаний тільки для одного відвідування кожної з визначних пам’яток.

6. Острів Бурано

Острів Бурано

✔ Коли вдосталь насолодилися красою Венеції, можете приділити день острову Бурано.
✔ Тут Ви не знайдете вражаючих визначних пам’яток, але зможете відпочити від натовпів туристів, яких Ви зустрічали в Венеції.
✔ Прогуляйтеся по вузьких вуличках Бурано, розглядаючи його знамениті різнокольорові будиночки. Обов’язково загляньте в місцеву пастічерію (по-нашому — булочну), де Вам дадуть спробувати традиційне пісочне печиво «Буранеллі», а наостанок перекусіть смачною рибою-гриль в закусочній прямо на причалі.
✔ Доплисти до Бурано можна на водному трамвайчику (вапоретто), який відправляється двічі на годину від зупинки Faro Murano.

7. Церква Санта-Марія дель Джильо

Церква Санта-Марія дель Джильо

✔ Ще одна перлина Венеції. Ця церква славиться тим, що замість традиційних фігур святих її фасад прикрашають обриси міст — Риму, Падуї, Корфу та інших.
✔ Архітектор будівлі Джузеппе Сарди таким чином вирішив увічнити пам’ять про свого друга, адмірала Антоніо Барбаро, фігура якого вінчає всю композицію, а міста — це ті місця, в яких служив венеціанський військовий.
✔ Усередині ж церкви зберігаються не менш цінні скарби — картина «Святе сімейство» (імовірно, пензля Рубенса) і роботи Тінторетто.

8. Мурано

Музей Скла


✔ Говорячи про Венецію, не можна не згадати про знамените венеціанське скло, вироби з якого високо цінуються у всьому світі. А ось побувати на батьківщині легендарних склодувів Ви можете, відвідавши район Мурано.
✔ Це справжне «місто в місті»: на Мурано навіть є свої церкви і палаци. Але туристів, привертають зовсім не вони, а Музей скла і сувенірні лавки, де можна відшукати витончені і дивно красиві вироби зі справжнього муранського скла.
✔ А ще всього за пару євро тут можна потрапити в майстерню склодува і самому поспостерігати за процесом виготовлення цього крихкого дива.
✔ Дістатися до Мурано можна наступним чином: з центру Венеції на вапоретто № 41, 42, 51 і 52. Потрібно сісти на станції S. Zaccaria (поруч з Сан-Марко) або з залізничного вокзалу. Вапоретто цих маршрутів роблять зупинку на Fondamente Nuove, а звідти до острова Мурано приблизно 30 хвилин їзди.

РусскийУкраїнська